O MNĚ

Lucie Hájková se narodila v roce 1978 v Náchodě. Sólový zpěv studovala na pardubické konzervatoři, později na Konzervatoři v Praze. Ve studiu pokračovala na pražské HAMU, kterou absolvovala v roce 2008. Pedagožkami L. Hájkové byly M. Urbanová, N. Henniger a především prof. N. Kniplová. Účastnila se mnoha stáží a kurzů, které lektorovali např. Tom Krause, P. Dvorský, G. Beňačková, M. Hajóssyová a H. Kaupová.

Je laureátkou několika prestižních pěveckých soutěží, v roce 2005 se stala vítězkou kategorie „Píseň“ na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech. Zde získala v roce 2010 i 3. místo v oboru „Opera“ a stejného umístění dosáhla i na pěvecké soutěži pořádané v rámci mezinárodního hudebního festivalu Ad honorem Mozart v Praze (také 2010).

Lucie Hájková je pravidelným hostem Opery Národního divadla v Praze, debutovala zde 2009 jako První žínka ve Dvořákově Rusalce. Vedle menších rolí (Komorná – Čert a Káča, Druhý žnec – Libuše) můžeme Lucii Hájkovou na prknech naší první scény vidět také v roli První dámy v Mozartově Kouzelné flétně (2012) nebo Mořské panny v opeře Marka Ivanoviče Čarokraj (2012) Ančí v opeře V.Kašlíka Krakatit, Obchodnici s ptáky B. Martinů Juliette, Dámu G.Verdiho Macbeth. Prozatím její největší příležitostí na scéně ND byla Donna Elvíra v novém nastudování Mozartova Dona Giovanniho (rež. SKUTR, 2012). Poslední nastudování v režii A. Nellis je trojrole Dominanta- Donna Anna- Muzikoložka v opeře S. Stuckyho The Clasical style

Vedle působení v Opeře ND je v současné době také sólistkou Divadla J. K. Tyla v Plzni, F. X. Šaldy v Liberci a Komorní opery Praha, kde bývá obsazována do mozartovského (Hraběnka, Druhá dáma, Druhý génius) a pucciniovského (Liu, sestra Jenovéfa v Sestře Angelice) repertoáru. Na uvedených scénách dále ztvárnila roli Berty v Rossiniho Lazebníku sevillském, Frau Flut ve Veselých paničkách windsorských O. Nicolaie nebo Agafji v Ženitbě Bohuslava Martinů. Nejnověji pak Cizí kněžnu v Rusalce a Wandu v Polské krvi (O. Nedbal) na scéně Divadla F. X. Šaldy v Liberci a Giuliettu v Hoffmanových povídkách v Divadle J. K. Tyla v Plzni. V brněnském národním divadle zpívá roli Libuše ve Smetanově Libuši, Clemence v opeře K.Saariaho L`amour de loin v režii J. Heřmana. Dále Lízu v Čajkovského opeře Piková dáma a Duchess v opeře T. Adese Powder her face.

Ač se Lucie Hájková věnuje především opernímu divadlu, má za sebou řadu koncertních vystoupení v České republice i v zahraničí (koncert v Káhirské opeře v Egyptě, vystoupení v Německu, Rakousku, Španělsku, turné po Japonsku) a často také interpretuje moderní vokální literaturu (A. Zemlinsky – Maiblumen blühten überall, T. Švarcová – Z leningradského deníku L. Ochapkinové). Pro Český rozhlas natočila písňový cyklus Luboše Sluky Milostné písně.

Z dirigentů spolupracovala L. Hájková například s J. Bělohlávkem, T. Netopilem, T. Braunerem, J. Hrůšou, L. Svárovským. Je vdaná za barytonistu Národního divadla Jiřího Hájka, s nímž má dcery Marii a Terezu.

Krátká verze

Lucie Hájková absolvovala Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. N. Kniplové. Účastnila se řady stáží a kurzů.  Je laureátkou několika pěveckých soutěží.  Na Mezinárodní  soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech se stala vítězkou kategorie Píseň, získala 3. místo v oboru Opera a stejné umístění získala na pěvecké soutěži pořádané v rámci festivalu Ad honorem  Mozart v Praze. Jako pravidelný  host opery Národního divadla v Praze zpívá Donnu Elvíru (W.A.Mozart – Don Giovanni),  První dámu a Papagenu (W.A.Mozart – Kouzelná flétna), druhou žínku (A. Dvořák – Rusalka), Obchodnici s ptáky (B. Martinů – Juliette), Dámu (G. Verdi – Macbeth),  Annu (G. Verdi – Nabucco),  Ančí (V. Kašlík – Krakatit), Dominantu- Donnu Annu- Muzikoložku ( S.Stucky- The Clasical style). Spolupracuje s Divadlem J. K. Tyla v Plzni, Divadlem F. X. Šaldy v Liberci, Chamber opera Prague a Operou Národního divadla v Brně:Libuše (B.Smetana- Libuše), Duchess  (T. Ades – Powder her face), Clemense  (K. Saariaho –  L`amour de Loin), Líza (P.I.Čajkovskij- Pikvá dáma), Hraběnka (W.A.Mozart – Figarova svatba), Liù (G. Puccini – Turandot), sestra Jenovéfa (G. Puccini – Suor Angelika), Berta (G. Rossini – Lazebník sevillský),  Frau Flut (O. Nikolai – Veselé paničky windsorské), Agafjia (B. Martinů – Ženitba), Cizí kněžna (A. Dvořák – Rusalka), Wanda (O. Nedbal – Polská krev), Giulietta (J. Offenbach – Hoffmanovy povídky). Na svém kontě má rovněž řadu koncertních vystoupení doma i v zahraničí (koncert v Káhirské opeře v Egyptě, vystoupení v Německu, Rakousku, Španělsku, turné po Japonsku). Často interpretuje moderní vokální literaturu a pro Český rozhlas natočila písňový cyklus Luboše Sluky :Milostné písně. Spolu se Zemlinskeho kvartetem natočila smyčcový sextet se sólovým sopránem Maiblumen blühten überall A. Zemlinského.

cuckolding movies mom let me cum in her mouth xxx